Skip to content Skip to footer

PA6
Polyamid

Sertliği, darbelere dayanımı ve yüksek aşınma direnci ile mekanik dayanımı son derece yüksek bir plastiktir. Ancak kimyasal dayanımı zayıf olan ürün içerisine su ve nem almama konusunda dirençsizdir. Bu yönüyle ürünün diğer teknik plastiklere göre boyutsal kararlılığı oldukça zayıftır.

Tekstil, otomotiv, deri ve gemicilik başta olmak üzere birçok farklı sektörde kullanılmakta olan Polyamid (Çekme/Ekstrüde) | PA6; yarı mamul olarak levha (plaka, tabaka, lama vb.) ve dolu çubuk (takoz, kütük) formlarında; beyaz (naturel) ve siyah renkte üretilmektedir.

Polyamid | PA6 ile, teknik çizim veya numune parça doğrultusunda mekanik işleme yapılarak; tekerlek, rulo, dişli gibi birçok farklı parça, malzeme ve donanım temin edilebilmektedir. Web sitemizin faydalı bilgiler bölümünde yer alan ağırlık hesaplama tablosunu kullanarak Polyamid | PA6 ürünlerin levha (plaka, tabaka, lama vb.), dolu çubuk (takoz, kütük) ve içi boş çubuk (boru) formlarının yaklaşık ağırlıklarını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Polyamid | PA6; fiyat olarak Döküm Polyamid | PA6G ürünlerle paralel bir seyir izlemektedir.

Renk: Beyaz (Naturel)
Alternatif Renk: Siyah
Yoğunluk: 1,14 g/cm³

Yüksek Orta ve Düşük Oranlı Karşılaştırmalı Grafikler İllüstrasyonu

Karşılaştırmalı
Grafikler

Portföyümüzde bulunan ürünlerin; genel, mekanik, ısıl ve elektriksel özelliklerini karşılaştırmalı grafikler bölümümüzde inceleyebilir, ihtiyaç duyduğunuz çözüm için doğru ürüne çok daha kolay karar verebilirsiniz.