Skip to content Skip to footer

PVC
Polivinil Klorür

Mekanik mukavemeti yüksek ve son derece iyi kimyasal dirence sahip tok bir plastiktir. Aynı zamanda yüksek yangın direncine ve üstün elektrik izolasyon özelliklerine sahiptir. Düşük su emilimi ve iyi korozyon direncine sahip Polivinil Klorür | PVC, yüksek yoğunluğa sahip kolay işlenebilir bir plastiktir. Yapısı gereği kaynak yapılabilen ve yapıştırılabilen ürünün sıcaklık dayanımının düşük oluşu en belirgin negatif özelliğidir.

İthal olarak tedarik etmekte olduğumuz ürün; yarı mamul olarak levha (plaka, tabaka, lama vb.) ve dolu çubuk (takoz, kütük) formlarında; koyu gri renkte stoklarımızda bulunmaktadır. Polivinil Klorür | PVC ile, teknik çizim veya numune parça doğrultusunda mekanik işleme yapılarak; başta kimya endüstrisine yönelik olmak üzere, izolatör, bağlantı parçası, o-ring ve burç gibi birçok farklı parça, malzeme ve donanım temin edilebilmektedir.

Web sitemizin faydalı bilgiler bölümünde yer alan ağırlık hesaplama tablosunu kullanarak Polivinil Klorür | PVC ürünlerin levha (plaka, tabaka, lama vb.), dolu çubuk (takoz, kütük) ve içi boş çubuk (boru) formlarının yaklaşık ağırlıklarını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Renk: Koyu Gri
Yoğunluk: 1,47 g/cm³