Skip to content Skip to footer

PP
Polipropilen

Polipropilen | PP; yüksek darbe direncine ve iyi mekanik mukavemete sahip, sert, hafif bir malzemedir. Düşük su emilimi özelliğine sahiptir ve birçok asit, alkali ve organik çözücüye dayanıklıdır. Aynı zamanda iyi termal ve elektrik izolasyon özelliklerine sahiptir. Yapısı gereği kaynak yapılabilen ürün, düşük sıcaklıklarda kırılgan hale gelmektedir ve çentik darbe dayanımı diğer endüstriyel plastiklere kıyasla düşüktür.

İthal olarak tedarik etmekte olduğumuz ürün; yarı mamul olarak levha (plaka, tabaka, lama vb.) ve dolu çubuk (takoz, kütük) formlarında; gri renkte stoklarımızda bulunmaktadır. Polipropilen | PP ile, teknik çizim veya numune parça doğrultusunda mekanik işleme yapılarak; ambalaj ve tekstil endüstrisine yönelik pres ve kesim levhaları, kimya endüstrisine yönelik tank ve kazan kaplama ekipmanları gibi birçok farklı parça, malzeme ve donanım temin edilebilmektedir.

Web sitemizin faydalı bilgiler bölümünde yer alan ağırlık hesaplama tablosunu kullanarak Polipropilen | PP ürünlerin levha (plaka, tabaka, lama vb.), dolu çubuk (takoz, kütük) ve içi boş çubuk (boru) formlarının yaklaşık ağırlıklarını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Renk: Gri
Alternatif Renk: Beyaz
Yoğunluk: 0,93 g/cm³