Skip to content Skip to footer

PMMA
Pleksiglas | Polimetil Metakrilat

Şeffaf ve dayanıklı yapısı sayesinde cama alternatif olarak reklamcılık başta olmak üzere birçok farklı sektörde tercih edilmektedir. Pleksiglas | PMMA; camdan hafif oluşu, ısıl şekillendirmeye uygun yapısı, farklı hava koşullarına karşı mükemmel dayanımı nedeniyle makine imalât sanayisinde ve iş güvenliği amaçlı koruyu ekipman üretiminde yoğun olarak kullanılmaktadır. Zayıf kimyasal dayanımı ve kırılgan yapısı ise ürünün negatif yönleridir.

Yerli olarak tedarik etmekte olduğumuz ürün; yarı mamul olarak levha (plaka, tabaka, lama vb.) ve dolu çubuk (takoz, kütük) formlarında; şeffaf olarak stoklarımızda bulunmaktadır. Pleksiglas | PMMA ile, teknik çizim veya numune parça doğrultusunda mekanik işleme yapılarak birçok farklı parça, malzeme ve donanım temin edilebilmektedir.

Web sitemizin faydalı bilgiler bölümünde yer alan ağırlık hesaplama tablosunu kullanarak Pleksiglas | PMMA ürünlerin levha (plaka, tabaka, lama vb.), dolu çubuk (takoz, kütük) ve içi boş çubuk (boru) formlarının yaklaşık ağırlıklarını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Renk: Şeffaf
Alternatif Renk: Siyah, Buz Beyazı, Mavi
Yoğunluk: 1,14 g/cm³

Adres
Velibaba Mh. Ankara Cd. No:182
34896, Pendik, İstanbul, Türkiye
Telefon
+90 216 307 87 67
+90 533 491 67 42
E-Posta
info[@]megapolimer.com
satis[@]megapolimer.com