Skip to content Skip to footer

PA6G
Döküm Polyamid

Döküm yoluyla elde edilen, mekanik, elektriksel, fiziksel, kimyasal dayanımı ve boyutsal kararlılığı yüksek bir teknik plastiktir. Özellikle darbelere, yüke ve yorulmalara karşı yüksek dirençlidir. Kimya, kâğıt, tekstil, demir-çelik, demiryolu, şişeleme, iş makineleri gibi ağır sanayi sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Döküm Polyamid | PA6G; yağlı ve kaydırıcı katkılı olarak da üretilebilen bir plastiktir. Ürünün sürtünme katsayısını düşürmeyi sağlayan katkı maddeleri üretim esnasında prosese eklenerek kaydırıcı özelliğin ürünle bütünleşmesi sağlanır. Bu sayede mekanik işleme sonrası ürün kaydırıcı özelliğini yitirmez ve kendinden kaydırıcılı olarak sürtünmenin yüksek olduğu uygulamalarda çok daha uzun ömürlü ve verimli çalışma sağlar.

Döküm Polyamid | PA6G; yarı mamul olarak levha (plaka, tabaka, lama vb.), dolu çubuk (takoz, kütük) ve içi boş çubuk (boru) formlarında; fildişi (naturel), sarı, siyah, mavi, kırmızı gibi birçok farklı renkte üretilebilmektedir. Döküm Polyamid | PA6G ile, teknik çizim veya numune parça doğrultusunda mekanik işleme yapılarak; kızak, tekerlek, rulo, dişli, yatak, makara, aşınma plakası, kayar plaka, kasnak gibi birçok farklı parça, malzeme ve donanım temin edilebilmektedir.

Web sitemizin faydalı bilgiler bölümünde yer alan ağırlık hesaplama tablosunu kullanarak Döküm Polyamid | PA6G ürünlerin levha (plaka, tabaka, lama vb.), dolu çubuk (takoz, kütük) ve içi boş çubuk (boru) formlarının yaklaşık ağırlıklarını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Döküm Polyamid | PA6G; fiyat olarak Teflon | PTFE’nin ortalama 3’te 1’i fiyatındadır. Yağ ve kaydırıcı katkılı çeşitleri de kendi içlerinde farklı fiyatlara tabiidir.

Renk: Sarı ve Fildişi (Naturel)
Alternatif Renk: Siyah, Mavi, Kırmızı, Yeşil
Yoğunluk: 1,15 g/cm³