Skip to content Skip to footer
İşlenmiş PEEK Buna Hattı Bağlantı Parçası

PEEK
Polietereterketon

Yüksek sıcaklıklara ve enerji radyasyonuna karşı mükemmel direnç gösteren, çok sert ve aşınma dayanımı yüksek bir plastiktir. Hafifliği, kayganlığı, mekanik ve kimyasal dayanımı, boyutsal kararlılığıyla mükemmele yakın bir plastik olan Polietereterketon | PEEK; işlemesi son derece kolay olmasına karşın çok yüksek maliyeti nedeniyle ancak zorunluluk teşkil eden uygulamalarda tercih edilebilmektedir.

İthal olarak tedarik etmekte olduğumuz ürün; yarı mamul olarak levha (plaka, tabaka, lama vb.) ve dolu çubuk (takoz, kütük) formlarında; bej renkte stoklarımızda bulunmaktadır. Polietereterketon | PEEK ile, teknik çizim veya numune parça doğrultusunda mekanik işleme yapılarak; piston, kompresör ve vana ekipmanları gibi birçok farklı parça, malzeme ve donanım temin edilebilmektedir.

Web sitemizin faydalı bilgiler bölümünde yer alan ağırlık hesaplama tablosunu kullanarak Polietereterketon | PEEK ürünlerin levha (plaka, tabaka, lama vb.), dolu çubuk (takoz, kütük) ve içi boş çubuk (boru) formlarının yaklaşık ağırlıklarını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Polietereterketon | PEEK; fiyat olarak diğer endüstriyel plastiklere kıyasla çok pahalı bir malzemedir. Örnek olarak, Teflon | PTFE’nin yaklaşık 10 katı bir fiyatı bulunmaktadır.

Renk: Bej (Naturel)
Alternatif Renk: Siyah
Yoğunluk: 1,32 g/cm³