Skip to content Skip to footer

PET
Polietilen Tereftalat

Polietilen Tereftalat | PET; polyester ailesine ait, termoplastik bir malzemedir. Sert ve rijit yapısının yanı sıra yüksek boyutsal kararlılığı sayesinde hassas işlemeye uygundur. Özellikle hareketli parçalar için elverişli bir plastiktir. Ağırlıklı olarak gıda sektöründe kullanılmakta olan ürün 50°C üzerinde su içerisinde kullanıma uygun değildir. Buna karşın ultraviyole ışınlara ve radyasyona karşı dirençli bir yapıya sahiptir.

İthal olarak tedarik etmekte olduğumuz Polietilen Tereftalat | PET; yarı mamul olarak levha (plaka, tabaka, lama vb.) ve dolu çubuk (takoz, kütük) formlarında; beyaz renkte stoklarımızda bulunmaktadır. Polietilen Tereftalat | PET ile, teknik çizim veya numune parça doğrultusunda mekanik işleme yapılarak; klavuz, yatak, kızak ve gıda uygulamalarına yönelik piston ekipmanları gibi birçok farklı parça, malzeme ve donanım temin edilebilmektedir.

Web sitemizin faydalı bilgiler bölümünde yer alan ağırlık hesaplama tablosunu kullanarak Polietilen Tereftalat | PET ürünlerin levha (plaka, tabaka, lama vb.), dolu çubuk (takoz, kütük) ve içi boş çubuk (boru) formlarının yaklaşık ağırlıklarını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Renk: Beyaz (Naturel)
Yoğunluk: 1,38 g/cm³