Skip to content Skip to footer

HD-PE
Polietilen 300

Polietilen | PE ürünler asit ve asit bazlı kimyasallara karşı yüksek mukavemeti, sıfıra yakın nem emilimi, kolay işlenebilir olması ve kayganlık gibi birçok üstün özelliğe sahiptir.Hafif ve ucuz olması sayesinde yaygın olarak kullanılmakta olan Polietilen 300 | HD-PE, genel olarak beyaz ve siyah renkte stoklarda kolayca bulunabilmektedir. Bu renklerin yanı sıra sarı, mavi, kırmızı, yeşil gibi sınırsız sayıda birçok farklı renkte de üretilebilmektedir. Polietilen ürünler moleküler ağırlıklarına göre 100(LDPE), 300(HDPE), 500(HMWPE) ve 1000(UHMWPE) gibi çeşitlere ayrılmaktadır.

Yarı mamul olarak levha (plaka, tabaka, lama vb.) ve dolu çubuk (takoz, kütük) formlarında; beyaz (naturel) ve siyah başta olmak üzere neredeyse sınırsız renkte üretilebilmektedir. Polietilen ile, teknik çizim veya numune parça doğrultusunda mekanik işleme yapılarak; kılavuz, kesim tahtası, fikstür gibi birçok farklı parça, malzeme ve donanım temin edilebilmektedir.

Web sitemizin faydalı bilgiler bölümünde yer alan ağırlık hesaplama tablosunu kullanarak Polietilen | PE ürünlerin levha (plaka, tabaka, lama vb.), dolu çubuk (takoz, kütük) ve içi boş çubuk (boru) formlarının yaklaşık ağırlıklarını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Renk: Beyaz
Alternatif Renk: Siyah, Sarı, Mavi, Kırmızı, Yeşil
Yoğunluk: 0,95 g/cm³

UHMW-PE
Polietilen 1000

Polietilen ürünler içerisinde çok yüksek aşınma direnciyle öne çıkan çeşittir. Gıda, araç üstü ekipman, konveyör, kâğıt endüstrisi, tekstil ve şişeleme gibi birçok farklı alanda tercih edilmektedir. Kayganlığı, aşınma dayanımı ve çok düşük yoğunluğu sayesinde özellikle silo ve bunker kaplama malzemesi olarak kullanımı yaygındır. Polietilen 300’e kıyasla renk çeşitliliği çok yüksek değildir. Yaygın olarak beyaz, siyah ve yeşil renkte bulunan ürün özel talepler doğrultusunda farklı renklerde de üretilebilmektedir.

İthal olarak tedarik etmekte olduğumuz, yurtiçi piyasada Ulpolen adıyla bilinen ürün; yarı mamul olarak levha (plaka, tabaka, lama vb.) ve dolu çubuk (takoz, kütük) formlarında; beyaz (naturel), siyah, yeşil ve mavi renklerinde stoklarımızda bulunmaktadır. Polietilen 1000 ile, teknik çizim veya numune parça doğrultusunda mekanik işleme yapılarak; gıda ve içecek endüstrisine yönelik kılavuz, kızak, çark, kesim plakası, sıyırıcı, çimento ve hafriyat endüstrisine yönelik silo ve bunker kaplama ekipmanları, denizcilik ve gemi inşa endüstrisine yönelik usturmaça, kasnak, conta ve burç gibi birçok farklı parça, malzeme ve donanım temin edilebilmektedir.

Renk: Beyaz
Alternatif Renk: Siyah, Yeşil, Mavi
Yoğunluk: 0,95 g/cm³