Skip to content Skip to footer

HGW 2082
Fenolik Fiber

Mükemmel aşınma direnci ve yüksek kimyasal mukavemetin yanı sıra farklı hava koşullarına karşı da dayanıklıdır. Kolay işlenebilir yapısıyla oldukça farklı mekanik ekipman için 120°C ısıya kadar olan uygulamalarda kullanılabilmektedir.

Reçine esaslı bir yapıya sahip olan Fenolik Fiber | HGW 2082; endüstriyel plastiklerin gelişmesiyle daha nadir talep edilir hale gelmiş olmasına rağmen, özellikle elektrik ve ısı izolasyonu sağlamak amacıyla halen yoğun olarak kullanılmaktadır.

İthal olarak tedarik etmekte olduğumuz ürün; yarı mamul olarak levha (plaka, tabaka, lama vb.) ve dolu çubuk (takoz, kütük) formlarında; kahverengi renkte stoklarımızda bulunmaktadır. Fenolik Fiber | HGW 2082 ile, teknik çizim veya numune parça doğrultusunda mekanik işleme yapılarak; izolatör, kasnak, makara, dişli, conta ve burç gibi birçok farklı parça, malzeme ve donanım temin edilebilmektedir.

Web sitemizin faydalı bilgiler bölümünde yer alan ağırlık hesaplama tablosunu kullanarak Fenolik Fiber | HGW 2082 ürünlerin levha (plaka, tabaka, lama vb.), dolu çubuk (takoz, kütük) ve içi boş çubuk (boru) formlarının yaklaşık ağırlıklarını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Renk: Kahverengi
Yoğunluk: 1,48 g/cm³